Haber

İddia: Muhalefet 2018 Gibi Birden Fazla Aday İle Seçime Gidebilir

İsmi açıklanmayan bir DÜZGÜN Parti yetkilisi, ilk nesilde tabanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyebileceğini, bu nedenle 2018’deki gibi birden fazla adayla seçim yapılabileceğini söyledi.

Habertürk’e konuşan “İYİ Parti önde gelen üyelerinden” Muharrem Sarıkaya, Altı Masa’daki bazı muhafazakar partilerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sıcak bakmadığını söyledi.

Partisinin tabanının Kılıçdaroğlu’nu birinci ilaç için istemeyebileceğini ancak ikinci ilaç için oy verebileceğini savunan GÜZEL Parti yetkilisi, birden fazla aday olma ihtimalini gündeme getirdi.

İYİ Parti’den kaynak, “Erdoğan’ın seçmeni sandığa giderken, benim seçmenim sandığa gitmezse o zaman (Erdoğan’ın) seçimi rahatlar. Bizim seçmenimizi sandığa götürmenin yolu birden çok adaydan geçiyor” dedi. .Sonra ikinci tipe düşüyor.Seçmenimiz Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tip.” Buna itiraz edemez, gidip oyunu verir…”

2018’de muhalefet birden fazla adayla seçime gitti. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan, Akşener, CHP’nin adayı Muharrem İnce ve HDP’nin tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş yarıştı ve Erdoğan yüzde 53 oyla ön seçimi kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu