Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden bir uyarı daha: Belediye adını kullanan dolandırıcılara dikkat!

Telefonla ulaştıkları kişilerden belediyenin adını anarak aradıklarını belirterek deprem bölgesine yardım için para toplayan dolandırıcılara karşı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden uyarı açıklaması yapıldı. ESHOT Genel Müdürlüğü dolandırıcılık ihbarı üzerine hata duyurusu yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, dolandırıcıların kendilerini ‘yönetici’ olarak tanıtarak belediyenin yanı sıra bağlı kuruluşlar ESHOT veya İZSU’nun isimlerine de telefon açtıkları belirtildi. Bu teknikle maddi destek isteyenlere prestij verilmemesi istenmiş; Bu tür durumların derhal polise bildirilmesi gerektiği vurgulandı.

ESHOT’tan suç duyurusu
Öte yandan ESHOT Genel Müdürlüğü, dolandırıcılık ihbarı üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata beyanında bulundu. Dilekçede bazı vatandaşlara telefonla ulaşan şahısların kendilerini ESHOT Genel Müdürlüğü yöneticileri olarak tanıttıkları ve verdikleri banka hesabına para yatırılmasını istedikleri belirtildi. Dilekçede banka hesap bilgileri de yer aldı ve gerekli işlemin yapılması istendi.

kampanya adresi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgesine yönelik yardım kampanyası sadece “berekethareketi.izmir.bel.tr” adresi üzerinden yürütülüyor. İhtiyaç sahiplerine destek vermek isteyenler bu adrese başvurabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-cumayeri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu