Yaşam

Narlıdere’de klasik Türk müziği gecesi

Narlıdere Belediyesi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun Narlıdere Belediyesi ev sahipliğinde düzenlediği ‘Geçmişten Günümüze’ konseri sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Narlıdere Belediyesi ev sahipliğinde Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun düzenlediği ‘Dünden Bugüne’ konseri sanatseverlere keyifli bir akşam yaşattı. Tamamen amatör vokal ve çalgı sanatçılarından oluşan koro, Şef Ahmet Yarlıgaş yönetimindeki Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde verdiği konserde Hicaz ve Hüzzam makamlarındaki eserleri sanatseverlerle buluşturdu. Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Dingin, Narlıdere Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Şimşek’in katıldığı konserde, geçtiğimiz temmuz ayında vefat eden hukukçu, tarihçi, yazar ve araştırmacı Prof. Dr. Bilge Umar da unutulmadı. Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere’nin kültür ve sanat hayatındaki yerine dikkat çekerek, “Geçenlerde Narlıdere Huzurevi’nde değerli büyüklerimizi dinledik. İlçemizde çok güzel sanat korolarımız var, çok güzel bir müzik performansı var. Narlıdereliler bu konuda çok şanslı. Sanat insanları birbirine bağlamanın en kısa yoludur. “Toplum sanatla yüceltilir” dedi.

KOROMUZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Konser için şef Ahmet Yarlıgaş ve koro grubuna teşekkür eden Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Gururla söyleyebiliriz ki Narlıdere Belediyemiz Atatürk Kültür Merkezimiz kültürel faaliyetlerin merkezi haline geldi. Büyütüp geliştirerek daha iyi yerlere getireceğiz. Kent Konseyimizle her zaman çok iyi ilişkilerimiz var. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum. Ülkemize ve Cumhuriyetimize hizmet eden büyüklerimizi sanat sahnesinde görmek bizlere büyük mutluluk veriyor. “Yarattıkları eserlerle kendi kültürümüzü bizlere aktaran, sanatın gücüyle sosyal hayata daha aktif katılan koro üyelerimizi canı gönülden kutluyoruz” dedi.

Narlıdere Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Şimşek, korolarının Ayna Kültür Sanat Derneği Kurucu Lideri Yasemin Yarlıgaş’ın desteğiyle kurulduğunu hatırlatarak, “Birçok ilçede konserler veren koromuza emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

nazilli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu