Teknoloji

Apple Vision Pro Modelleri Neden İade Ediliyor?

WWDC23’te tanıtılan Apple Vision Pro modellerini satın alan kullanıcılar için yaygın bir iade durumu başladı. Peki Apple Vision Pro modelleri neden iade ediliyor?

Apple, tanıtımın ardından yeni modellerini 3.499 dolardan başlayan fiyatlarla raflara koydu. Yeni modellerin fiyatlandırması ise şu şekilde oldu;

  • Apple Vision Pro 256 GB – 3.499 ABD doları
  • Apple Vision Pro 512 GB – 3.699 ABD doları
  • Apple Vision Pro 1 TB – 3.899 ABD doları

Kısa sürede satışları yüksek seviyelere ulaşan ve sosyal ağlarda her saniye görüntülenmeye başlayan Apple Vision Pro için artık işler tersine dönüyor gibi görünüyor. Çünkü kullanıcılar satın aldıkları ürünleri iade etmeye başladı. Geri dönüş ilişkilerinde çok farklı gelişmeler yaşanıyor.

Apple Vision Pro Modelleri Neden İade Ediliyor?

Apple Vision Pro Neden İade Ediliyor?

Kullanıcılar, Apple Vision Pro’yu iade ederken ürünün ağırlığından dolayı kullanımının pratik olmadığını iddia etti. Özellikle 10-15 dakikadan fazla kullanıldığında kullanıcılar ciddi rahatsızlık yaşıyor ve bu da Apple Vision Pro deneyiminin olumsuz olmasına neden oluyor. Üstelik yeni modelin uzun süreli kullanıma yönelik geliştirilmiş olması pratik kullanımlarla örtüşmüyor. Şikayetlerini sosyal medyada paylaşan kullanıcılar, baş ve boyun ağrıları da yaşadıklarını belirtti. Bazı kullanıcılar bu sorunlar dışında göz sorunları da yaşadıklarını bildirdi. Bütün bunlar, Apple Vision Pro kullanıcılarının heyecanını aldıktan sonra ürünü kullanmak istemediklerini ortaya çıkardı.

Apple Vision Pro’da yaşanan bu sorunlar, modellerin yasal çerçeve içerisinde iade edilmesiyle sonuçlandı. Kullanıcılar kullanmayacakları bir modeli bir kenara koymak yerine iade etmeyi tercih ediyor ve bu da trend haline geldi. Apple’ın bu konuya bir tepki verip vermeyeceği merak ediliyor. Öyle ki geri dönüş sayısının fazla olması Apple’ın bu alanda kayıplara uğramasına neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu