Yaşam

Eğitime Gelir

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi’nde Mimar İlker Berk’in fotoğraf ve arduvaz çalışmalarının sergilendiği stant yer alıyor. Ayvalık Eğitimi Güçlendirme Derneği yararına satılacak eserlerden elde edilecek gelir, Ayvalık dışında okuyan öğrencilere can suyu olacak.

2 Haziran akşamına kadar ziyaret edilebilecek stant açılışına Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Ali Uçar, Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Ayşe Uruk, dernek yönetim kurulu üyeleri ve sanatseverler katıldı.

Buca Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra; Mimarlık mesleğinin yanı sıra 1800’lerden günümüze tarihi Rum ve Osmanlı evlerinin rölövelerini yaptığını belirten Ayvalık doğumlu sanatçı İlhan Berk, “Anadolu’nun tarihi mekanlarını canlandırmayı, resim çalışmalarımda doğayı ve insanları renk ve formla yorumluyorum. Hala zaman zaman Zeugma’nın eski tanrılarının kayrak üzerine mozaik resimleri üzerinde çalışıyorum. Burada sergilenen tablo ve kayrak eserlerin satışından elde edilecek gelirle Ayvalıklı çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamayı amaçladık. Ayvalıklı sanatseverleri sergimize davet ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu