Haber

Kar sularında rafting heyecanı

Şırnak’ta baharın gelmesiyle birlikte kar sularında rafting heyecanı başladı. Buz gibi sularda antrenman yapan sporcular yarışlara hazırlanıyor.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı’nın eteğindeki Habur Çayı’nda rafting heyecanı başladı. Yükseklerde karlar eriyince sporcular Habur Çayı’nda rafting yaparak yarışlara hazırlanıyor. İlçede 5 yıldır faaliyet gösteren Kato Rafting ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları, buz gibi sularda rafting yaparak antrenman yapıyor. Kilometrelerce kürek çeken sporcular, yarışmalarda Şırnak ilini temsilen katılmayı hedefliyor. Sporculardan Volkan Gökçe günlerdir antrenman yaptıklarını belirterek, “Buz gibi sularda yarışlara hazırlanıyoruz. Habur Çayı’nda sular yükselince daha güzel oluyor. İlkbaharda antrenman yapıyoruz. Bu çok iyi.”

Kulüp Lideri Serdar Gökçe, doğaseverleri Beytüşşebap’a davet etti. Gökçe, “Baharın gelmesiyle birlikte çalışmalarımıza başladık. Doğa sporları kulübü olarak rafting branşında hem ilimizi hem de ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyoruz. Tüm doğa severleri buraya rafting yapmaya davet ediyorum. Gelsinler ve gelsinler.” Buradaki harikaları görün.” – ŞIRNAK

haber-onikisubat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu