Teknoloji

Taxi Life: Bir Şehir Sürüş Simülatörü Gerçekçi Sürüş Deneyimi Sunmaya Geliyor

 
Simteract tarafından geliştirilen ve Nacon tarafından yayınlanan simülasyon, sürüş ve araç oyunu Taxi Life: A City Driving Simulator, 7 Mart’ta yayınlanmaya hazırlanıyor.
 
Bir sürüş simülasyonu olarak karşımıza çıkmayı hedefleyen bu yapımda geliştirici gruba göre gerçekçi bir sürüş deneyimi bizi bekliyor. Barselona şehrinin her köşesini keşfedebileceğimiz ve şirketimizi büyütebileceğimiz bu yapımda, direksiyon başına geçerek çeşitli zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağız. Kendi şirketimizi kurabileceğimiz, ulaşım zorluklarını aşabileceğimiz oyunda direksiyon başında farklı şekillerde yer alabileceğiz.
 
– Steam sayfası
 
Oyunu klavye ve fare desteğiyle ya da tam kontrolcü desteğiyle oynayabilir ve en iyi sürüş deneyimini elde etmek için oyunda ilerlemeye başlayabilirsiniz. Bu tarz simülasyon oyunları elbette her oyuncuya hitap eden bir yapıyla geliyor ve biz de bu oyun özelliğinde gerçekçi bir yapıyla rekabet etmeyi bekliyoruz.
 
Barselona Sokaklarında Gerçekçi Bir Sürüş Deneyimi
 
 
 
Barselona sokaklarında dolaşmaya başladığımız ve istediğimiz gibi bahşiş kazanmayı beklediğimiz bu yapımda trafik kurallarına uyup uymamak tamamen bize kalmış.
 

Trafik kurallarına uyarak en uygun sürüş deneyimini elde etmeye çalıştığımız bu üretimde elbette yoğun trafik saatleriyle karşılaşabiliriz ve bu trafik yoğunluğunda elimizden gelenin en iyisini yaparak buradaki sürüş deneyimini daha da keyifli hale getirebiliriz. .

Oyun bize gerçekçilik açısından gerçekten keyifli bir deneyim sunmak istiyor. Gerçek hayattaki sürüş dinamikleri, farklı formlardaki araçlar ve yapay zeka burada büyük önem taşıyor. Bu oyun özellikle değişen hava koşullarını, yoğun trafik saatlerini, hizmetten memnun olmayı bekleyen müşterileri ve daha fazlasını içerir.
 
Bu yapıyla geçirdiğimiz süre boyunca farklı durumlarla etkileşime girebilir, aracımızı sürmeye başlayabilir ve elbette bazı zorlukların üstesinden gelmede ustalaşabiliriz.
 
Elbette bu tür oyunlar direksiyon seti ile daha keyifli oynanabilir ve bu sayede daha üst düzey bir deneyim elde edebilirsiniz. Direksiyon donanımını da destekleyen bu yapımda oyunu direksiyon seti ile birlikte oynamak elbette daha eğlenceli bir yapının kapısını aralayabilir. Bu nedenle size bu direksiyon setini öneriyoruz.
 
Şehirde Seyahat ve Irk Rehberliği
 

Araç simülasyon detaylarıyla yer aldığımız bu yapımda şehrin işlek caddelerinde sürüşe başlıyor ve istediğimiz zaman kusursuz bir sürüş deneyimi yaratıyoruz.

Oyunda yolcu taşıyabiliyoruz ve elbette yolcuları taşıdıktan sonra da farklı şekillerde faydalar elde edebiliyoruz. Düzgün bir hizmet verebileceğimiz ve bu hizmeti daha da geliştirebileceğimiz bu üretimde trafik kurallarına uyabilir, aracımızı düzgün park edebilir ve yoğun trafik saatleriyle birlikte başa çıkmaya çalışabiliriz. Aynı zamanda turistlerle birlikte oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
 
Oyunda bulunduğumuz süre boyunca bu turistlere rehberlik edip onları gidecekleri yere götürmeye çalışıyoruz. Şehir içinde farklı bölgeleri dilediğimiz gibi gezebiliyoruz, her bölgede farklı trafik yoğunluklarıyla karşılaşabiliyoruz ve elbette yeterli puan alabilmek ve aynı zamanda bahşiş kazanabilmek için en iyi sürüş deneyimini sunmamız gerekiyor.
 
Elbette bu süreçteki deneyimi geliştirmek için burada ustalaşmaya çalışabilir ve bazı küçük detaylarla oyunda en üst seviyeye ulaşmaya hazırlanabiliriz. Trafik kurallarına uyarak elbette burada yüksek puanlar almaya başlıyoruz ve aynı zamanda kendimizi daha da geliştirecek en güzel adımları atmayı da bekliyoruz.
 
Oyunda bulunduğumuz süre boyunca sabırsız turistleri görebiliyor ve sabırları daha da tükenmeden onları doğrudan gidecekleri yere götürmeye çalışıyoruz. Oyunda değişen hava koşullarıyla birlikte kendimizi zor durumların içinde bulabilir, yağmurun yağdığı yerlerde tekerleklerimizin kayması, araçlarımızın zor durumda kalması gibi durumlar yaşayabiliriz. Elbette değişen hava koşullarıyla birlikte burada çok daha farklı bir deneyimle karşılaşabiliyoruz ve aynı zamanda oyunun içinde olduğumuz sürece bu hava koşullarına uyum sağlamak da çok önemli. Örneğin yağmur yağan ve çevremizdeki her şeyin aniden ıslandığı bir yerde hızlı gitmek ve keskin dönüşler yapmak elbette bizim ve aracın kaymasına neden olabilir. Öte yandan günlük güneşli havanın burada olduğunu görebiliyoruz ve burada rahatlıkla ilerleyebiliyoruz ve aynı zamanda gerçek turist ve insanları da gidecekleri yere götürmeye çalışıyoruz.
 
Kazaları ve trafik sıkışıklığını önlemek için ayrıca kendi rotamızı oluşturabilir ve navigasyon sisteminden faydalanabiliriz. Oyunda bulunduğumuz süre boyunca bu navigasyon sistemini istediğimiz gibi kullanabiliyor ve kendi rotamızı oluşturduktan sonra direkt olarak o rotadan ilerleyebiliyoruz. Bu rotaya çok bağlı kalmamız gerekiyor çünkü bu şekilde en iyi puanı alabilir ve müşterilerden gelen geri bildirimlerin daha da yüksek ve olumlu olduğunu görebiliriz.
 
 
 
Oyunda hem kendi aracımızın hem de şirket aracımızın kontrolünü ele alabiliyoruz ve burada şirketimizi büyütmek için elimizden geleni yapmak üzere yola çıktık. Barselona şehrini keşfedebileceğimiz, büyük bağışlar alabileceğimiz ve daha fazlasını yapabileceğimiz üretimde 460 kilometrelik bir bölgede yer alabiliriz ve bu bölgeyi dilediğiniz şekilde keşfedebiliriz. Oyun içerisindeyken bu bölgedeki turistleri aracımızla başka bir yere taşıyabiliyor ve oradaki harika ortamdan bahsedebiliyoruz.
 
Şehirde dolaşabilir, ilginç bölgelere gidebilir, bazı tarihi mekanların burada olduğunu deneyimleyebilir, farklı binalarla deneyim puanı kazanabiliriz. Ayrıca oyunda deneyim puanlarının bulunduğunu ve burada ilgi çekici noktaları ziyaret edebileceğimizi de belirtebiliriz. Şehirde dolaşırken çeşitli uzun mesafe gezileri yapabilir ve burada farklı işler kabul ederek daha fazla para kazanabiliriz. Deneyim puanlarını kullanarak yeni beceriler kazanabileceğimiz ve bu becerileri görevlerde de kullanabileceğimiz yapımda gerçekten ilginç detayların bulunduğunu söyleyebiliriz.
Öte yandan farklı formlarda animasyon ve grafiklerin oluşturulduğu oyun sırasında müşterilerimizi de aracımıza alabiliyoruz ve bu müşterileri alıp istedikleri yerlere götürmeye hazırlanıyoruz. Oyunda bu tarzda farklı görevler mevcut ve bu görevlerle daha fazla para kazanabiliyoruz. Trafik kurallarına uyabildiğimiz ve bu trafik kurallarıyla ilerleyebildiğimiz üretimde elbette kendimizi usta sürücü olarak tanımlayabiliriz ve burada araçlara ve diğer unsurlara rastgele çarpmadan ilerlememiz gerekiyor.
 
 
 
Elbette bu ilerlemeyi nasıl sağlayabileceğimiz tamamen oyundaki stratejinize ve planlamanıza bağlıdır. Elbette bu stratejiden kastımız hangi hamleyi yapabileceğinize, hangi virajları dönebileceğinize, zorlu trafik durumlarından nasıl çıkmanız gerektiğine karar verebilmenizdir. Öte yandan her seferinde farklı bir deneyim yaşayabilir ve bu deneyimle kendinizi kişiselleştirip kişiselleştirebilirsiniz. Elbette burada farklı faydalar elde edebilir ve elbette bu görevleri yaparak ilerlemenize ilerleme katabilirsiniz.
Tecrübe kazanabileceğimiz ve tecrübemizi daha fazla alana yaymaya çalışabileceğimiz üretimde de burada rastgele olaylar yaşandığını görebiliyoruz. Örneğin yolda araç kullanırken müşteriyi gideceği yere doğru bir şekilde ulaştırmaya çalışırken kazalar, yol çalışmaları, geçit törenleri ve daha fazlasını deneyimleyebiliriz. Elbette buna göre kendi rotamızı oluşturabiliriz ve trafiğin yoğun olduğu yerlere geçmiyoruz, burada rotamızı daha fazla çeşitlendirerek rahat bir şekilde ilerlemeye çalışıyoruz. Dolayısıyla oyunda oynadığımız süre boyunca bu tür rastgele olayların meydana geldiğini görebiliyoruz ve bu rastgele olayların deneyimi oldukça değiştirdiğini görebiliyoruz. Hatta yukarıda da belirttiğimiz gibi müşterileri aracımıza alıp gitmek istedikleri yere götürmeye çalışabiliyoruz.
Bu faktörler ön plana çıkıyor. Bunlar oyunda geçireceğimiz süre boyunca karşılaşacağımız çeşitli engellerden birkaçı. Diğer dezavantajlardan bazıları yukarıda bahsettiğimiz gibi hava koşullarıdır. Mesela hava durumuyla birlikte yağmur nedeniyle yolların ıslandığını görebiliyoruz ve bu yağmur nedeniyle yollar ıslandığında kazaları önlemek için aralıkları korumamız gerekiyor.
 
Yol ıslakken belli bir hıza ulaştığımızda, ayrıca kırmızı ışıkta durmaya başladığımızda, fren yaptığımızda kaymanın da belli bir süresi oluyor. Durum böyle olunca zemin ıslakken ve güneşliyken sürecin oldukça farklı olduğunu deneyimleyebiliyoruz. Durum böyle olunca buradaki hava şartlarına çok dikkat etmeniz ve farklı hava şartlarına uyum sağlamanız gerekiyor.
 
 
 
Elbette oyunda hiçbir trafik kuralını ihmal etmemek çok önemli. Çünkü trafik kurallarına uymamak cezalara yol açarken bir yandan da zamanla bu cezaların daha da ağırlaştığını deneyimleyebiliyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi değişen hava koşullarına uyum sağlayarak müşterilerimizi gidecekleri yere aracımızla götürmeye başlayabiliriz. Rotamızı dilediğimiz gibi değiştirip navigasyon sistemini kullanarak en uygun rotayı oluşturabiliyoruz.
 
Gelirimizi maksimuma çıkarmak için bazı kararlar vermek zorundayız ve bu kararlar oyunun seçim yaptığımız kısımlarında karşımıza çıkıyor. Bu seçimlerle kendi şirketimizi büyütebiliriz ve bu büyüme sürecinde yapacağımız atılımlar çok önemli. Bunun dışında farklı bölgelere yönelebilir ve her bölgede farklı turist alarak daha fazla fayda sağlamaya çalışabiliriz. Yaptığımız işten elde ettiğimiz kârla farklı arabalar satın alabiliyoruz. Elbette her arabanın farklı özellikleri ve sürüş dinamikleri var. Kendinizi geliştirmek için bu arabaları satın almalısınız.
Sadece şirketinizin iş yükünü üstlenmiyorsunuz, aynı zamanda kendi sürücülerinizi de kiralayabilirsiniz. Elde ettiğiniz kazançla kendi sürücü ve araçlarınızı seçip, bölgeleri ve zaman aralıklarını belirleyip vardiya sistemine dahil edebilirsiniz. Bu sayede karınızı en üst düzeye çıkarmak için gerçek profillerini görüntülediğiniz kişileri sürücü olarak işe alabilir ve elbette bu kişilerden en iyi sürüş deneyimini sağlamalarını bekleyebilirsiniz.
 
 
Bunun dışında oyunda farklı oyun modları da mevcut. Elbette tüm trafik kurallarına uymanız ve müşteri bırakmanız gereken ana mod dışında, kendinize meydan okuyabileceğiniz çeşitli modlar da mevcut. Arabanızı olabildiğince hızlı sürebileceğiniz, hız limiti cezasının olmayacağı bir modda gerçekten eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda hiçbir trafik kuralını da ihmal etmeyeceğiniz bir mod da burada mevcut. Bu modlar arasında dilediğiniz gibi geçiş yapabilir ve bu sayede oyunda farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

abana-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort